721 996 927 przedszkole@kreatywnenutki.edu.pl
Armii Krajowej 19, 27-200 Starachowice

Terapia snoezelen

underline

Kolejną naszą „NUTKOWĄ” dumą jest to, że w naszym przedszkolu realizujemy TERAPIĘ SNOEZELEN, która stymuluje rozumienie świata, ma działanie rozluźniające, rozwija kreatywność i poczucie sprawstwa, wpływa na poszerzanie umiejętności manualnych, jest okazją do świetnej zabawy w bezpiecznej i sprzyjającej dla dziecka atmosferze. Jak widać na zdjęciach dzieci uwielbiają te zajęcia.

Terapia Snoezelen, czyli terapia wielozmysłowa (znana również jako terapia w Sali Doświadczania Świata) to forma wsparcia rozwoju dzieci poprzez poznawanie przez nie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu.

Podstawami dla skutecznych działań terapeutycznych w ramach metody są specjalnie zaaranżowana przestrzeń (pomieszczenie, pokój) zwany Salą Doświadczania Świata z dobranymi sprzętami oraz profesjonalne prowadzenie sesji przez osobę odpowiednio przygotowaną merytorycznie. Efekt terapii jest podwójny – zarówno relaksacyjny, jak i aktywizacyjny. W związku z tym ze Snoezelen korzystają nie tylko chorzy i niepełnosprawni, ale też ludzie zdrowi – najczęściej w celu relaksacji i odprężenia.

O nas

Bierzemy udział w projektach

Stosujemy metody terapeutyczne

721 996 927 przedszkole@kreatywnenutki.edu.pl
Armii Krajowej 19, 27-200 Starachowice
6.00-17.00 Facebook