721 996 927 przedszkole@kreatywnenutki.edu.pl
Armii Krajowej 19, 27-200 Starachowice

Animaloterapia

underline

Metoda wspomagająca terapię i rozwój osób z zaburzeniami i deficytami w sferze psychoruchowej, polegająca na bliskim i naturalnym kontakcie ze zwierzętami. Dzieci uwielbiają konie, psy czy koty  czasem jednak obcowanie z tymi zwierzętami jest nie tylko zabawą, ale też ciężką pracą.

Dogoterapia to najpopularniejsza metoda leczenia wykorzystywana w terapii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz osób przejawiających problemy z przystosowaniem społecznym. Zajęcia z psami poprawiają koncentrację, mają pozytywny wpływ na rozwój mowy, pobudzają podstawowe zmysły do działania.

Hipoterapia terapia z udziałem koni pomaga dzieciom z zaburzeniami psychomotorycznymi, które mają np. osłabione lub wzmożone napięcie mięśniowe, wady wzroku lub słuchu. Metoda ta pozytywnie wpływa na ludzi z upośledzeniem umysłowym i zaburzeniami emocjonalnymi. Ten rodzaj terapii działa także rozluźniająco za sprawą ciepła końskiego ciała, które jest znacznie cieplejsze od ludzkiego.

Felinoterapia metoda polegająca na kontakcie z kotem, które ma działanie terapeutyczne. Głównym zadaniem jest usunięcie u pacjentów przeszkód w zakresie somatycznym i psychicznym, a także zadbanie o ich prawidłowe funkcjonowanie społeczne. Zauważalne są korzyści jak np. poprawienie samopoczucia, obniżenie poziomu lęku, zmniejszenie poczucia samotności, mobilizacja do działania, zwiększenie wydzielania endorfin, stymulacja układu odpornościowego.

O nas

Bierzemy udział w projektach

Stosujemy metody terapeutyczne

721 996 927 przedszkole@kreatywnenutki.edu.pl
Armii Krajowej 19, 27-200 Starachowice
6.00-17.00 Facebook