logo-sayhello

Say Hello to the World

„Say Hello to the World” to międzynarodowy projekt, który łączy dzieci w przedszkolach i szkołach za pomocą sieci wideo, gdzie mogą oglądać się na żywo, machać do siebie i uczyć się pierwszych obcych słów. Dużo uwagi poświęca się poznawaniu różnych kultur, tradycji i sposobów życia. Dzieci mogą pokazać sobie nawzajem, jak się bawią, jakie piosenki śpiewają, w jakim środowisku żyją, jakie jedzenie jedzą, jakim językiem mówią itp.

Celem projektu jest motywowanie dzieci poprzez różne ciekawe zajęcia i tym samym nauczenie ich odrzucenia stereotypów, uprzedzeń i nietolerancji wobec innego myślenia, wobec obcokrajowców, osób ze specjalnymi potrzebami, osób starszych itp. Przyczyni się to do lepszej jakości życia , solidarność i szacunek, zwłaszcza teraz, kiedy świat staje się coraz bardziej otwarty i dostępny.

Bierzemy udział w projektach

Stosujemy metody terapeutyczne